Вулиці Берліна, Arte Vilu @Art Against

Колектив Трансбалканська солідарність закликає до масових протестів 8. Березня, до страйку та непокори поки не закінчаться війни в Україні, в Ємені, в Сирії, окупація Палестини та всі інші війни та окупації в світі. Рішуче засуджуємо кожну війну, кровопролиття та переслідування, зокрема жахи які нині переживає народ України. Ми агітуємо за повну демілітаризацію та знищення воєнно промислових комплексів, повсюди і назавжди. Закликаємо всіх противників війни та миротворців встати проти використовування людей як гарматного м’яса. Кмітливі правителі невблаганно кидають їх у щелепи військової машинерії від якої профітують і торговці зброєю які, нібито нажахані війною, наживаються на мілітаризації, руйнуванні та смерті.

Нажахані черговим імперіалістичним вторгненням, руйнуванням і масштабами гуманітарної катастрофи, ми приєднуємося до голосів, які вимагають негайного припинення війни та встановлення миру! Ми приєднуємося до всіх противників війни, мілітаризації та всіх форм насильства в Україні та Росії та подаємо їм руку солідарності. У нас була війна і ми не хочемо її іншим!

Після нашого власного досвіду переслідувань та біженства та досвіду підтримки біженців з інших частин світу протягом останніх двадцяти років, зокрема людей яких масово заблокували на кордонах Балканів та Євросоюзу з 2015. ми наполягаємо щоб усім біженцям з України забезпечити термінову евакуацію та допомогу, в’їзд у безпечну країну та гідний прийом який забезпечує юридичний, політичний та економічний захист. Ми вимагаємо, щоб прийом відбувся швидко та ефективно без расового, гендерного та вікового профілювання. Ми не хочемо, щоб європейські неоліберальні економіки скористалися скрутним становищем українських біженців і штовхали їх на низькооплачувану роботу як квиток на те, щоб залишитися в країні без війни. Ми вимагаємо припинити всі форми експлуатації всіх біженців.

Ми засуджуємо кожну політичну дію, яка втілює расизм, від публічних виступів європейських політиків, які відкривають кордони виключно для білих українців, до фізичної блокади та жорстокості європейської прикордонної поліції та армій проти африканських студентів і робітників та інших небілих, які рятуються від війни. Расове профілювання в такій кризовій ситуації вказує на страшну нормалізацію європейського расизму і впливає на ще більш сильний курс дисциплінованої політики притулку для білих.

З 2015. року і літа коли масово почали прибувати біженці на кордони вздовж Балканського маршруту, ми знайомі з чіткою політикою расового профілювання на кордонах, насильницьких вигнань і депортацій, відхилення від системи надання притулку. Сформований тоді дискурс про хороших і поганих біженців встановив свого роду апартеїд, виключивши чорних і коричневих людей, особливо африканського та азіатського походження, від будь-якої можливості отримати захист від переслідувань.

У ті роки було створено ще один прецедент – незважаючи на прибуття понад 800 тис. біженців у 2015 та 2016 роках, цілком логічний правовий механізм для тимчасового захисту біженців не запрацював. Цими днями у Європейському Союзі запрацював саме цей механізм для біженців з України. Ми не сумніваємося у важливості термінового захисту українських біженців, але ми в цьому читаємо расистську політику, засновану на принципі переваги білих, який, поряд з націоналістичним шовінізмом, є одним із головних рушіїв воєн і, зокрема, війни в Україні.

Ми також виступаємо проти поширення русофобії та ототожнення людей з Російської Федерації з тими, хто приймає рішення від їх імені. Ми спостерігаємо за посиленням репресій проти антивоєнних та антиавторитарних активістів, арештів та жертв державних катувань. Від покарань та ізоляції письменників, художників, спортсменів, журналістів, інтелігенції та людей з Росії найменше постраждає самодержавна еліта та її військова машинерія.

Як вижилі в війни на Балканах, ми твердо стоїмо проти мілітаризації та насильства. Ми стоїмо разом у своєму опорі, незважаючи на повернення наших воєнних травм, незворотну втрату близьких і втрачене відчуття безпеки. Ми вимагаємо щоб негайно припинили всі обстріли, атаки, захоплення та вимірювання сил. Станьмо разом проти війни, непокорою, страйками, дезертирством, протестами, блокадами та іншими стратегіями опору, бо ми не розраховуємо на те, що ті, хто розпочав чи спровокував війну, будуть настільки розумними, щоб добровільно її закінчити.

Вимагаймо та борімося за солідарність і свободу всіх! Досить воювати! Ні націоналізму! За транснаціональну політику миру!